אשל עד הבית

 כ-1700 מנות מחולקות לאנשים מבוגרים המרותקים לביתם, בחלוקה שבועית של ארוחות יומיות

ארוחות חמות עד הבית

אחד האפיקים שמפעיל ארגון אשל חב"ד לסיוע לנזקקים הוא פרויקט "Meals on Wheels" – "אשל עד הבית". מנגנון סיוע המיועד עבור מאות קשישים נכים וגלמודים, בהם לא מעט ניצולי שואה, עולים וותיקים, שזו להם דרך יחידה לאכול ארוחה חמה איכותית ומזינה.
שירות "אשל עד הבית" נעשה בשיתוף מחלקות הרווחה ברשויות המקומיות, המאתרות ומדווחות על כתובות הזקוקים לסיוע. אשל דואג לארוחה איכותית עבור כל יום, ארוחות חמות ארוזות בקפידה, בתפריט עשיר ומגוון – הנתון לבחירת הסועדים.
כיום מחולקות כ-1,500 ארוחות יומיות ולמעלה מחצי מיליון בשנה.

חלוקת סלי מזון

עבודת-שטח של עשרות שנים, הניבה מתכונת פעילות ייחודית של 'אשל' המוכיחה עצמה בחילוץ משפחות ממצוקה קיומית תוך הענקת סיוע נכון. 'אשל' רכשה מיומנות של הענקה מכובדת הפותרת את המצוקה מבלי לבייש את המקבלים. סלי המזון כוללים מצרכים המותאמים לכלכלת כל המשפחה, המגוון בריא ומזין והאספקה נעשית בכבוד ובאחריות.
המשפחות נבחרות בקפידה על ידי צוותי הרווחה ברשויות המקומיות, המוודאות כי המשפחה אכן זקוקה לסיוע וראויה להיכלל בו. אשל מקפידה על חלוקה מכובדת, השומרת מכל משמר על כבודה של כל משפחה. ארגזי המזון נשלחים אל בתי המקבלים במשלוח מסודר, מבלי לגרום למשפחה להתייצב בתורים צפופים ומבישים של מוקדי חלוקה עירוניים.

 

תפריט המוצרים הנכללים בסלי המזון נקבע בשיתוף תזונאית בכירה, המוודאת כי המוצרים מרכיבים סל מזון איכותי, עשיר, מגוון ומזין המעניק שובע לכל בני הבית.
פרויקט סלי מזון זוכה להשתתפות הרשות המקומית – המממנת כ-20% מעלות הסיוע הניתן למשפחה על ידי אשל.
המרכז הלוגיסטי ע"ש סלאגר משתרע על פני אלפי מ"ר באיזור התעשייה 'באר טוביה' ובו שוכן בית האריזה הענק של "בנק בלבטניק למזון". מכאן יוצאים יותר מ-20,000 סלי מזון בערב חגי-תשרי וערב פסח, הנשלחים למשפחות נזקקות ביותר מ-60 ערים ורשויות בארץ.